marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie jest sporo linii modeli. Co je łączy? Przede wszystkim surowce, jakie wykorzystują do wytwarzania biżuterii, ale także czym kamieniami je ozdabiają. Dziś skierujemy naszą uwagę zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają zazwyczaj wytwarzane krzemionki z piasku, a dokładnej ze szkła ołowiowego. Styliści nierzadko wykorzystują je w tańszych kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło głownie charakteryzuje się wyższym stopniem załamania światła. Jest także nieznacznie twardsze od tego zwyczajnego. Głównym fabrykantem tego surowca pozostaje zachodnia marka Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} następny z reguły używany element ozdobny. Kamień ten wytwarza się w pełni w fabrykach. Cyrkonia jest niebywale gęsta, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży jubilerskiej sama cyrkonia jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Jej podstawową zaletą pozostaje niska cena.

Kamienie Szlachetne – najbardziej wartościowe z rodziny kamieni wzbogacających wyroby jubilerskie. Znamy ich w przyrodzie całkiem wiele. Ale, teraz zawęzimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa berylu. Dla mniej obeznanych, jest on zielony. Cieszy się popularnością złotników i kolekcjonerów. Jest bardzo gęsty oraz łupliwy.

Rubiny pozostają nieomalże najpiękniejszym kamieniem szlachetnym, co więcej należą do rodziny korundów. Słynną ponadprzeciętnej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach często można zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – pozostają niezwykle uznawane w branży złotniczej. Symilarnie do szafirów są z gatunku korundów. Z reguły są granatowe. Ogromna liczba producentów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty – można pisać dość długo. Są najtwardsze z ziemskich skał oraz zarazem najwięcej warte.

Opisaliśmy najczęstsze dodatki stosowane do dekorowania wyrobów jubilerskich. Jednak, że wyróżniamy ich świecie znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan